facebook

SuperTramp

KENIA TANZANIA - z trekinigiem na Kilimandżaro

KENIA TANZANIA - z trekinigiem na Kilimandżaro

PROGRAM TERMINY INFORMACJE PRAKTYCZNE GALERIA

Program

KENIA TANZANIA ZANZIBAR- z trekkingiem na Kilimandżaro
KLUBOWICZE- zniżka 5 % (od ceny w PLN).
Wyprawa jest autorskim programem Mirka Czwaczki dla Supertampa. Zapisy do miesiąca przed wyjazdem lub do wyczerpania wolnych miejsc

Kenia i Tanzania to raj pełen dzikich zwierząt, które trzeba zobaczyć. Pojedźmy tam wyśledzić Wielką Piątkę w jej naturalnym środowisku. Spotkajmy się twarzą w twarz z Masajami – najbardziej malowniczym plemieniem Afryki Wschodniej – dopóki jeszcze żyją oni zgodnie ze zwyczajami przodków. Dotknijmy lodowca na Kilimandżaro, postawmy stopy na białym piasku Zanzibaru, zanurzmy się w błękitne fale Oceanu Indyjskiego.

PROGRAM

DZIEŃ 1
Wylot do Nairobi.
DZIEŃ 2
Przylot do Nairobi. Spacer po nowoczesnym centrum Nairobi, jednego z najważniejszych miast Afryki. Zobaczymy m.in. budynki rządowe i mauzoleum Jomo Kanyatty – pierwszego prezydenta niepodległej Kenii, wybierzemy się też do domu Karen Blixen, w którym rozgrywała się znaczna część wydarzeń opisanych w „Pożegnaniu z Afryką” (wstęp ok. 10 $). Nocleg w hotelu.
DZIEŃ 3
Rano wyjazd do Parku Narodowego Masai Mara, stanowiącego wraz z równiną Serengeti jeden z największych na świecie rezerwuarów dzikich zwierząt. To tutaj żyją słynne, liczące ok. 2 mln sztuk stada antylop gnu, które każdego roku migrują do Tanzanii. Tego dnia przejedziemy przez Wielki Rów Afrykański – długi na 6000 km uskok tektoniczny, ozdobiony jeziorami i wulkanami. Popołudniem krótkie safari po parku i pierwsze zetknięcie się z dziką afrykańską przyrodą. Kolacja i nocleg na kempingu (namioty).
DZIEŃ  4
Game drive w Masai Mara czyli cały dzień podpatrywania dzikiej zwierzyny. Będą m.in. słonie, żyrafy, lwy, gepardy, nosorożce, bawoły, zebry, hipopotamy i wiele gatunków antylop. Dla chętnych możliwość odwiedzenia wioski masajskiej (sposób budowania chat, styl życia, tradycyjny ubiór i taniec – wstęp ok.15 $). Nocleg na kempingu.
DZIEŃ  5
Rano krótkie safari po Masai Mara, później przejazd przez malownicze, zamieszkałe przez Masajów tereny do Parku Narodowego Nakuru. Lunch na trasie. Nocleg w hotelu.
DZIEŃ 6
Safari w Parku Narodowym Nakuru – jedynym, w którym żyją zarówno białe jak i czarne nosorożce. Nad jeziorem gromadzą się milionowe stada flamingów, którym towarzyszą pelikany. Po południu przejazd nad jezioro Baringo – drugi, obok Naivasha, słodkowodny akwen Wielkiego Rowu; szansa na spotkanie krokodyli i hipopotamów. Dla chętnych fakultatywna wycieczka łódką na jedną z wysp zamieszkałą przez rybaków z plemienia Njempów (ok. 7 $). Kolacja i nocleg w hotelu.
DZIEŃ  7
Po śniadaniu przejazd nad słone jezioro Bogoria. Główną atrakcją są gejzery i wielkie stada czerwonych flamingów. Wieczorem powrót do Nairobi. Nocleg w hotelu.
DZIEŃ  8
Przejazd autobusem do Moshi – niewielkiej miejscowości u podnóża Wielkiej Góry w Tanzanii. Przy odrobinie szczęścia pierwsze spojrzenie na Kilimandżaro, dla chętnych krótki spacer po mieście. Nocleg w hotelu z widokiem na Górę Afryki.
DZIEŃ  9
Przejazd do bramy Parku Kilimandżaro (1800 m n.p.m.). Będziemy wchodzić drogą Marangu, popularnie zwaną Coca Colą, biegnącą przez wszystkie piętra roślinności. Trekking pięknym lasem równikowym trwa ok. 4 godzin. Pierwszego dnia dojdziemy do schroniska Mandara Hut (2700 m n.p.m.). Nocleg w schronisku. Podczas wyprawy trzy posiłki dziennie, przygotowane przez kucharza, towarzyszącego grupie na całej górskiej trasie.
DZIEŃ 10
Przejście do Horombo Hut (3700 m n.p.m.) – ok. 5 godzin wędrówki, początkowo przez las, dalej wśród niskiej roślinności alpejskiej, przez wrzosowiska i torfowiska. Po drodze lobelie i Senecio kilimanjari. Nocleg w schronisku.
DZIEŃ 11
Aklimatyzacyjne wyjście w kierunku szczytu Mawenzi (5150 m n.p.m.) – jednego z bocznych kraterów Kilimandżaro o stromych, postrzępionych skalach. Dojście do Zebra Rocks i powrót na nocleg do Horombo Hut.
 DZIEŃ 12
Około sześciogodzinny trekking do Kibo Hut (4700 m n.p.m.). Trasa wiedzie terenem „księżycowym”, niemalże pozbawionym roślinności; wiatr i wysokość stają się coraz bardziej odczuwalne. Nocleg w schronisku.
DZIEŃ 13
Po północy rozpoczynamy około ośmiogodzinny atak szczytowy na Uhuru Peak, najwyższy punkt Afryki (5895 m n.p.m.). Do Gillman`s Point (5685 m n.p.m.) dosyć stroma ścieżka wije się zygzakami, potem już łagodniej brzegiem kaldery idziemy przez Stella Point (5756 m n.p.m.) aż na szczyt Uhuru (suahili – wolność!). Schodzimy do Kibo Hut na krótki odpoczynek, a potem na noc do Horombo Hut.
DZIEŃ  14
Zejście do bramy parku i przejazd na nocleg do Arushy. Po drodze odwiedzimy największy w Afryce polski cmentarz w Tangeru. Podczas II wojny światowej mieszkało tu ok. 5 tysięcy Polaków, którzy z armią gen. Andersa opuścili Związek Radziecki i przez Bliski Wschód trafili tu do obozów przejściowych. Nocleg w hotelu.
DZIEŃ 15
Całodniowy przejazd do Dar es Salaam autobusem kursowym, wzdłuż malowniczych gór Pare i Usambara. Będziemy mijać plantacje sizalu i liczne baobaby. Nocleg w hotelu.
DZIEŃ 16
Przepłynięcie promem na Zanzibar – wyspę przypraw i cudownych, białych plaż. Spacer wąskimi uliczkami Kamiennego Miasta (Stone Town), a potem „kolacja” na nocnym bazarze pełnym straganów z lokalnym jedzeniem (grillowane owoce morza, pizza zanzibarska, sok z trzciny cukrowej i in.). Nocleg w hotelu.
DZIEŃ  17
Zwiedzanie Kamiennego Miasta, dawnego centrum handlu niewolnikami. Zobaczymy m.in. Stary Fort, Dom Cudów, katedrę anglikańską oraz katedrę św. Józefa, liczne bazary, zaułki i zabytkowe bramy (wstępy ok. 15 $). Świetne miejsce na zakup pamiątek. Nocleg w hotelu.
DZIEŃ 18
Przejazd na północne plaże wyspy – do miejscowości Nungwi (1,5 godz.). Dla chętnych możliwość poznania uprawianych na Zanzibarze przypraw (pieprz, goździki, wanilia i in.), a także trawy cytrynowej i egzotycznych owoców (ok. 10 $). Nocleg w bungalowach przy plaży.
DZIEŃ  19 – 20
Zanzibar! Biel piasku, błękit oceanu i palmy kokosowe ponad głowami. Dla jednych wielkie lenistwo, dla aktywnych zajęcia fakultatywne: nurkowanie albo snorkeling na rafie koralowej; poranne łowienie ryb; pływanie z delfinami; Blue Safari; wycieczka na Prison Island; kite surfing. Możliwe wypożyczenie samochodu, motoru czy skutera wodnego. Wieczorami drink na plaży albo dyskoteka.
DZIEŃ 21
Powrót do Kamiennego Miasta, przepłynięcie do Dar es Salaam, a następnie transfer na lotnisko i przelot do Europy.
DZIEŃ 22
Powrót do Polski.

UWAGA: Ponieważ jest to Afryka, w większości dzika Afryka, dlatego w powyższym programie mogą nastąpić korekty i zmiany - w zależności np: od rozkładu jazdy komunikacji lokalnej i innych czynników zewnętrznych - pozostające w gestii pilota.
* - podane koszty wyżywienia, wstępów i opłat fakultatywnych, są orientacyjne i mogą ulec zmianie.

 

   * * *  POZWÓL PORWAĆ SIĘ WICHROM PRZYGODY  * * * 

Terminy

Od Do Cena Uwagi Status
2023-01-31 2023-02-19 10500 PLN + 3300 USD Zamknięte
2023-07-03 2023-07-22 10500 PLN + 3300 USD Złóż zapytanie

Informacje praktyczne

CENA WYPRAWY OBEJMUJE:
- bilet lotniczy wraz z opłatami lotniskowymi do Nairobi i powrót z Dar-es-Salaam
- wizy do Kenii i Tanzanii
- noclegi zgodnie z programem ( kempingi, schroniska, hotele turystyczne )
- posiłki zawarte w programie ( jeśli posiłek nie jest wyszczególniony tzn. jest płatny dodatkowo )
- opłaty do parków narodowych i obszarów chronionych
- transport minibusami i landroverami
- przejazd z Arushy do Dar-es-Salaam
- promy
- lokalni przewodnicy
- napiwki dla obsługi na Kilimandżaro ( przewodnicy, tragarze, kucharz )
- opiekę polskiego, licencjonowanego pilota.
- Trekking na Kilimanjaro ( z wyżywieniem)
- Safari w Kenii ( z wyżywieniem)
- ubezpieczenie NNW do 15000 PLN i KL 30000 EUR, bagaż 1000 PLN,  składka Turystyczny Fundusz Gwarancyjny (TFG), składka Turystyczny Fundusz Pomocowy (TFP), podatek VAT;

CENA NIE OBEJMUJE:
- posiłków nie wyszczególnionych w programie ok 120 USD
- napoi do posiłków ( ok 1 USD napój)
- napiwków dla kierowców ( około 10 $ )
- opłat za imprezy fakultatywne, pamiątki itp

Co jest niezbędne:
- śpiwór (temperatura na Kilimandżaro spada nocą poniżej zera)
- okulary przeciwsłoneczne z filtrem UV (na Kilimandżaro)
- latarka (najlepiej czołówka)
- krem z filtrem UV i coś na komary
- 2 fotografie do wiz
- dolary wyłącznie z dużym wizerunkiem prezydenta

DODATKOWE INFORMACJE:
-
zaliczka na wyprawę 4000 zł
- szczepienie obowiązkowe na żółtą febrę (żółta książeczka szczepień)
- szczepienia nie obowiązkowe lecz zalecane: żółtaczka A i B, błonica, tężec, polio, dur brzuszny. o
- szczegółowe informacje dotyczące wyjazdu omawiane są w biurze, e-mailem: supertramp@supertramp.pl  lub  telefonicznie
- grupa 9-12 osób,
-  paszport ważny min. 6 miesięcy od daty zakończenia imprezy.

Galeria