facebook

SuperTramp

FILIPINY i tygrysy Azji -Singapur, Kuala Lumpur, Hong Kong, Makau

FILIPINY i tygrysy Azji -Singapur, Kuala Lumpur, Hong Kong, Makau

PROGRAM TERMINY INFORMACJE PRAKTYCZNE GALERIA

Program

KLUBOWICZE – zniżka 5 % (od ceny w złotówkach).  Wyprawa jest autorskim programem BP „Supertramp”. Zapisy do miesiąca przed wyjazdem lub do wyczerpania wolnych miejsc.

Wyjątkowe miasta Azji – Singapur, Kuala Lumpur i Hongkong – o bogatej kolonialnej zabudowie, w których nowoczesność przeplata się z tradycją, a stare, pamiętające początki XX wieku dzielnice sąsiadują z supernowoczesnymi kwartałami, z pięknymi drapaczami chmur i ultranowoczesnymi rozwiązaniami komunikacyjnymi. Z drugiej strony, wspaniałe dzikie plaże rzadko jeszcze odwiedzanych Filipin, nieskażona przyroda, niezwykłe małpy i piękne wodospady. Krótsze i dłuższe piesze wędrówki pośród niekończących się pól ryżowych, kontakt z mniejszościami etnicznymi i ich kulturą. Filipiny to także rejon, w którym w czasie II wojny światowej toczyły się krwawe walki między armią amerykańską, a doborowymi jednostkami wojsk Cesarstwa Japonii. Zapraszamy serdecznie na naszą nową wyprawę do świata nowoczesności i przyrody, wypoczynku i intensywnego zwiedzania…

PROGRAM:

1 DZIEŃ
Spotkanie na Lotnisku Chopina w Warszawie, następnie przelot do Singapuru przez jeden z portów europejskich.

2 DZIEŃ
Przylot do Singapuru, transfer do hotelu. Wieczorny spacer po mieście.

3 DZIEŃ
Zwiedzanie jednego z najnowocześniejszych miast świata: dzielnica chińska, spacer po hinduskiej dzielnicy oraz Arab Street. Podziwianie kolonialnej zabudowy miasta, m.in. Katedra Św. Andrzeja, jeden z najsłynniejszych hoteli świata – Raflles Hotel, Ratusz. Przejście przez Marina Bay, nadmorski deptak z nowoczesnym centrum handlowo-hotelowym gdzie znajduje się niezwykły, uznawany za cud architektoniczny Hotel Marina Bay Sands. Dla chętnych wieczorny koktail w klubie KuDeTa na dachu Marina Bay Sands, z imponującym widokiem na nocny Singapur. Nocleg.

4 DZIEŃ
Rano przejazd do Johor Bharu i dalej do Kuala Lumpur. Zakwaterowanie, a następnie zwiedzanie miasta: przejazd do Golden Triangle, dzielnicy finansowej miasta, w której stoi symbol Malezji, a do niedawna najwyższy budynek świata – mierząca  452 m – Petronas Tower. Powrót w okolice hotelu. Nocleg.

5 DZIEŃ
Dalszy ciąg zwiedzania: kolonialna część miasta – dworzec kolejowy, Masjid Nagara – jeden z największych meczetów w Azji Południowo-wschodniej, Plac Merdeka, niegdyś serce kolonialnej części miasta, Masijd Jamek – uroczy meczet wciśnięty pomiędzy wieżowce KL. Po południu  transfer na lotnisko i przelot do Manili, transfer z lotniska, zakwaterowanie i odpoczynek w Malate - imprezowej części stolicy Filipin, dla chętnych koncert muzyki na żywo, świetne restauracje i zimne piwo w jednym z licznych barów, nocleg.

6 DZIEŃ
Całodzienne zwiedzanie Manili, Intramuros – stare miasto zbudowane za czasów panowania Hiszpanów na Filipinach, Fort Santiago – niegdyś siedziba hiszpańskiego namiestnika, gdzie mieścił się garnizon i więzienie, a obecnie memoriał wszystkich Filipińczyków walczących o niepodległość kraju, niezwykły barokowy Kościół Św. Augustyna, wpisany na listę światowego dziedzictwa kutlurowego UNESCO. Zwiedzanie rzadko odwiedzanej części Manili – najstarsze dzielnice Binondo i  Quiapo z licznymi kolonialnymi kościółkami. Nocleg.

7 DZIEŃ
Fakultatywna wycieczka nad niezwykłe Jezioro Taal (25 USD), wypełniające potężną kalderę o tej samej nazwie, uformowanej ponad pół miliona lat temu poprzez liczne erupcje wulkanu. Dalej popłyniemy na Wulkan Taal znajdujący się na tymże jeziorze. Na Wulkanie Taal udamy się z kolei na ok. trzygodzinny treking (można konno!) na krater wulkanu, w którym uwaga… znajduje się kolejne jezioro! Wulkan cały czas jest aktywny, niezwykłe widoki. Powrót do Manili i nocny przejazd do położnego w górach -  Baguio - największego miasta północnej części wyspy Luzon, a także bazy wypadowej do położonych w górach miast: Sagada i Banaue.

8 DZIEŃ
Wcześnie rano przyjazd do Baguio, zmiana autobusu i przejazd zapierająca dech w piersiach drogą „Halsem”, z której rozciągają się piękne widoki na pola ryżowe, do małego miasteczka Sagada. W najwyższym punkcie droga wznosi się na wysokość 2255 m n.p.m. Popołudniu czas na odpoczynek, czas wolny. Nocleg w Sagadzie.

9 DZIEŃ
Treking w okolicach Sagady, odwiedzimy m.in. Dolinę Echo, w której znajdują się słynne wiszące trumny, miejsca spoczynku ludzi z plemienia Applai oraz jaskinie Lumiang lub Sumaging, w których także pochowani są zmarli... Okolice Sagady obfitują w wiele form aktywnego wypoczynku., można m.in. wybrać się na krótki trek do wodospadu Bomod-Ok , gdzie zarzyć można orzeźwiającej kąpieli. Nocleg w Sagadzie.

10 DZIEŃ
Około południa przejazd z Sagady do Banaue, miejsca gdzie znajdują się jedne z największych i najpiękniejszych na świecie teras ryżowych, wpisanych na listę dziedzictwa kulturowego UNESCO. Po drodze zatrzymamy sie na punkcie widokowym skąd rozpościerają się piękne widoki na terasy i położone w dole miasteczko Banaue. Odpoczynek i zbieranie sił przed trekingiem. Nocleg w Banaue.

11 DZIEŃ
Przejazd do “Siodła” (The Saddle), a następnie przejście do Batad (okolo 2h), wioski cudownie otoczonej amfiteatrem ryżowych terasów. Dla chętnych spacer do wodospadu (wraz z kąpielą) i na punkty widokowe, nocleg w wiosce Batad.

12 DZIEŃ
Całodzienny trek w okolicy Batad, gdzie w dolinach znajdują się największe i najpiękniejsze terasy ryżowe. Spacerować będziemy po terasach (uwaga, czasem bardzo wąskich i wysokich!), obserwować w jak niezwykły sposób człowiek przez setki lat potrafił ingerować w imponujący i trudny krajobraz, ujarzmić żywioły i umiejętnie czerpać z niego owoce. Po drodze odwiedzimy m.in. małą wioskę Cambula, zamieszkałą przez plemię Ifuago. Nocleg w Batad.

13 DZIEŃ
Trzygodzinne przejście do drogi, do punktu “The Saddle” skąd “jeepneyem” wrócimy do miasta. Popołudniu czas na zakupy. Banaue to jedno z najlepszych na trasie miejsc do zakupu lokalnego rękodzieła. Wieczorem całonocny przejazd autobusem do Manili.

14 DZIEŃ
Przyjazd do Manili, przejazd na lotnisko. Przelot do Puerta Princesa, stolicy drugiej co do wielkości wyspy Filipin – Palawan, uznawanej za ostatnią dziką wyspę Filipin. Położoną z dala od szlaków turystycznych, jest rajem dla miłośników przyrody wypoczynku, dzikich plaż i snorkelingu.

15 DZIEŃ
Przejazd do Sabang, kolejnej małej miejscowości z uroczą plażą, w okolicy której znajduje się jedna z największych atrakcji wyspy Podziemna Rzeka Puerto Princessa, wpisana na Listę Światowego Dziedzictwa Przyrodniczego UNESCO. Wypoczynek na plaży, nocleg w Sabangu w bambusowych chatkach położonych w pobliżu plaży.

16 DZIEN
Krótki treking przez dżungle tzw. „Małpim Szlakiem” (najnowsze informację z Palawanu donoszą, że szlak jest zamknięty i trzeba ten odcinek pokonać łódką) do ujścia podziemnej rzeki, podziwiać będziemy niezwyłky krajobraz krasowy. Wycieczka łodzią w głąb jaskini, z niezwykłą wapienną, szatą naciekową (ok. 25 USD). Powrót i wypoczynek na plaży, nocleg w Sabangu.

17 DZIEŃ
Przejazd do malutkiego, rzadko odwiedzanego miasteczka Port Barton, gdzie można poczuć się jak na końcu świata.

18 DZIEŃ
Dla chętnych wrażeń możliwość kilkugodzinnego trekingu do ukrytego w dżungli wodospadu. Dla leniuchów relaks na plaży. Nocleg w Port Barton.

19 DZIEŃ
Podróż do położonego na północnym krańcu wyspy miasteczka El Nido, relaks na rajskich plażach.

20 DZIEŃ
Fakultatywna wycieczka do znajdującego się u wybrzeży El Nido (ok. 20 USD) archipelagu bajecznych wysp i wysepek Bacuit (45!) uznanego za jeden z najpiękniejszych akwenów do snorkelingu na świecie, malutkie, niezamieszkane wyspy z białymi piaskami plaż, pochylonymi palmami i otaczającą je szmaragdową wodą. Nocleg w El Nido.

21 DZIEŃ
Całodzienne wypoczynek, możliwość wspinaczki na okoliczne klify, wycieczki do znajdujących się niedaleko El Nido gorących źródeł.

22 DZIEŃ
Powrót z El Nido do Puerta Princessa, przelot do Manili, nocleg przy lotnisku.
23 DZIEŃ
Przelot z Manili do Hongkongu, przejazd do hotelu zakwaterowanie. Zwiedzanie przepięknie położonego na kilkuset wyspach miasta-państwa. Zwiedzanie atrakcji wyspy, centrum finansowo – handlowego, budynek Bank of China i Banku HSBC, Hong Kong Park z ptaszarnią, katedry Św. Jana, najstarszej świątyni w Hong Kongu – Man Mo, wizyta na Cat St, ulicy na której znajduje się bardzo klimatyczny
mały market, gdzie można kupić liczne pamiątki. Spacer po dzielnicy Sheung Wan, starą tradycyjną chińską dzielnicą, gdzie znajdują się sklepiki handlujące suszonymi ziołami, korzeniami, grzybami oraz różnymi okazami fauny i flory morskiej, używanymi w tradycyjnej chińskiej medycynie. Wizyta na szczycie Góry Victoria, skąd rozpościera się zapierający dech w piersiach widok na znajdujące się w dole drapacze chmur oraz leżącą na drugiej stronie cieśniny lądową część Hongkongu.

24 DZIEŃ
Fakulatywnie wycieczka do Makao (ok. 60-80 USD). Makao - ciekawe miasto-państwo, z bogatą historią, do niedawna pod zarządem Portugalii, dlatego obok chińskiego, głównym językiem urzędowym jest portugalski. Obecnie stanowi gł. centrum hazardu, jako że w Hongkongu i w lądowej części Chin jest on zabroniony. Wizyta w ruinach katedry Św. Pawła - największej świątyni katolickiej w Azji, spacer po Placu Senackim oraz gł. arterii miasta Avenida de Almeida Ribeiro. Wizyta w Świątyni Kun Lam, poświęconej chińskiej Bogini Miłosierdzia. Stare Miasto wpisane jest na Listę Światowego Dziedzictwa Kulturowego UNESCO. Powrót do
Hongkongu wieczorem.

25 DZIEŃ
Dalsze zwiedzanie Hongkongu/czas wolny. Wieczorny lub poranny (następnego dnia) przelot do Warszawy.

26 DZIEŃ
Przylot do Warszawy.
 
* - W powyższym programie mogą nastąpić  korekty - w zależności np:  od rozkładu jazdy komunikacji lokalnej  i innych czynników zewnętrznych - pozostające w gestii pilota. * - W nawiasach podano ważniejsze koszty wstępów i opłat fakultatywnych.

* * *  POZWÓL SIĘ PORWAĆ WICHROM PRZYGODY * * *

                                                                                                                                                                                        

Terminy

Od Do Cena Uwagi Status
2022-10-21 2022-11-15 9500 PLN + 950 USD Złóż zapytanie
2023-02-04 2023-03-02 9500 PLN + 950 USD Złóż zapytanie

Informacje praktyczne

ZAPEWNIAMY W CENIE WYPRAWY:
- opiekę polskiego, licencjonowanego pilota,
- przelot Warszawa - Singapur, Hongkong - Warszawa, Kuala Lumpur - Manila, Manila - Puerto Princessa - Hong Kong;
- transport na miejscu jak w programie: autobusy, promy, taksówki, tuk-tuki itp.
- noclegi: hotele turystyczne, guest house'y, chatki na plaży.
- ubezpieczenie NNW do 15000 PLN i KL 30000 EUR, bagaż 1000 PLN,  składka Turystyczny Fundusz Gwarancyjny (TFG), składka Turystyczny Fundusz Pomocowy (TFP), podatek VAT;

WE WŁASNYM ZAKRESIE:
Wyżywienie, bilety wstępu, ew. fakultety (min. 500 USD), opłaty wylotowe przy lotach wewnętrznych.

DODATKOWE INFORMACJE:
- szczepienie nie są obowiązkowe lecz zalecane: żółtaczka A i B, błonica tężec, polio, dur brzuszny;
- profilaktyka antymalaryczna /ryzyko zarażenia niewielkie/;
- grupa do 12 osób;
- paszport ważny min. 6 miesięcy od daty zakończenia imprezy.
- szczegółowe informacje dotyczące wyjazdu omawiane są w biurze, e-mailem  info@supertramp.pl lub telefonicznie.

Galeria