facebook

SuperTramp

SYLWESTER W MIŃSKU

SYLWESTER W MIŃSKU

PROGRAM TERMINY INFORMACJE PRAKTYCZNE GALERIA

Program

KLUBOWICZE – zniżka 5 % (od ceny w złotówkach). Plan wyprawy jest autorskim programem BP „Supertramp”,  powstałym przy współpracy Gosi Kukułki-Sydorczuk i Denisa Sydorczuka. Zapisy do miesiąca przed wyjazdem lub do wyczerpania wolnych miejsc. W przypadku zgłoszenia się 5 osób, termin wyjazdu dowolny.

Powitajmy Nowy Rok w…  Mińsku na Białorusi, w kraju o bogatej historii, tradycji i kulturze. Zapraszamy na nietypowy wyjazd Sylwestrowy, podczas którego będziemy mieli okazję uczestniczyć w zabawie wspólnie z naszymi wschodnimi sąsiadami. Białoruś jest nadal krajem rzadko odwiedzanym przez turystów. Wynika to przede wszystkim z tego, że wciąż zbyt mało o niej wiemy, co niekiedy wzbudza obawy i sprawia, że wybieramy kierunki „bardziej pewne”. Po drugie, długie i kosztowne procedury związane z uzyskaniem zaproszenia i wizy mogą zniechęcić niejednego miłośnika podróży. Białoruś to przygoda – ujmuje wspaniałymi zabytkami architektury sakralnej i świeckiej, dziewiczą przyrodą dorzeczy Niemna i Dniepru, krajobrazami Puszczy Białowieskiej i Jezior Brasławskich. Innym obliczem kraju są autorytarne rządy tamtejszych władz, które mają zdecydowany wpływ na wiele sfer życia, m.in., wciąż łamane są tam prawa człowieka, a wolność słowa praktycznie nie istnieje. Jakość większości usług oraz standard hoteli i lokali gastronomicznych odzwierciedla stan z minionej epoki. Panujący kryzys sprawia, że ceny najskromniejszych dóbr i usług  luksusowych, u nas stanowiących normę, są na Białorusi bardzo wysokie, a Białorusini z przygranicznych terenów przyjeżdżają do Polski na zakupy. Wybierając  się na Białoruś, należy się przygotować na tego rodzaju doświadczenia i panujące tam realia.
Dla osób mających problem z urlopem, możemy zorganizować powrót dzień wcześniej!

PROGRAM:

1 DZIEŃ 

Spotkanie na dworcu kolejowym w Warszawie. Poranny przejazd do Terespola. Przekroczenie granicy z  Białorusią. Wyjazd z Brześcia do białoruskiej stolicy pociągiem ,,plackartnym’’. Przyjazd do Mińska. Zakwaterowanie.

2 DZIEŃ
Poranny przejazd do kompleksu pałacowo-parkowego w Nieświrze (Lista UNESCO), niegdyś jednej z najokazalszych rezydencji magnackiego rodu Radziwiłłów. Zwiedzanie XVI-wiecznego pałacu. Spacer po otaczającym posiadłość malowniczym parku. Przejazd do słynnego zamku w Mirze (Lista UNESCO). Architektura potężnej twierdzy, wielokrotnie przebudowywanej, łączy w sobie elementy gotyku, renesansu i baroku. Zwiedzanie zamku, fortyfikacji i przyległych terenów. Powrót do Mińska. Nocleg.

3 DZIEŃ
Przejazd do słynnego białoruskiego skansenu Dudutki. Zwiedzanie zabytków  drewnianej architektury ludowej, na które składają się wiejskie chaty, stodoły, stajnie z rysakami orłowskimi, obory z żywym inwentarzem, młyn wiatrowy oraz warsztaty, w których można się przyglądać  pracy tkaczek, kowali, garncarzy, stolarzy, piekarzy, serowarów i piwowarów. Większość tradycyjnych wyrobów można dotknąć, skosztować i kupić.  W Dudutkach zanurzymy się w atmosferze prawdziwego wiejskiego życia sprzed stuleci. Po zwiedzaniu, powrót do stolicy. Nocleg.

4 DZIEŃ
Zwiedzanie Mińska: stara ulica Nemiga, która brała niegdyś swój początek od Mińskiego Zamku; malownicze Górne Miasto; przedmieście Troickie i bulwary na brzegach rzeki Swisłocz; Ratusz; klasztor i Sobór Katedralny św. Ducha; rzymskokatolicka  archikatedra Najświętszej Marii Panny; cerkiew św. Józefa; klasztor Bernardynów; Skwer Adama Mickiewicza; Park im. Gorkiego, Park im. Janka Kupały. O północy pożegnanie starego i powitanie Nowego, 2018  Roku na placu Oktiabrskim przy Pałacu Republiki.

5 DZIEŃ
Po południu spacer po Mińsku. Architektura radziecka: Teatr Opery; 40-metrowy Obelisk Zwycięstwa; nowoczesny, futurystyczny (w kształcie rombo kubooktaedru), 73-metrowej wysokości gmach Biblioteki Narodowej Białorusi; Plac Niepodległości z Czerwonym  Kościołem św. Szymona i św. Heleny; najważniejsze aleje stolicy. Czas wolny. Nocny przejazd pociągiem do Brześcia.

6 DZIEŃ
Poranny przyjazd do Brześcia. Przy sprzyjających okolicznościach, zwiedzanie Twierdzy Brzeskiej. Przejazd przez granicę białorusko-polską do Terespola. Przejazd do Warszawy dostępnym środkiem transportu – pociągiem lub autobusem. Przyjazd na miejsce w godzinach wieczornych.

* W powyższym programie mogą nastąpić pozostające w gestii pilota korekty, w zależności, np.: od zmiany rozkładu jazdy komunikacji lokalnej oraz innych czynników zewnętrznych.
* W nawiasach podano ważniejsze koszty wstępu i opłat za imprezy fakultatywne; są to ceny orientacyjne i mogą ulec zmianie.

UWAGA:
Godziny kursowania pociągów, autobusów, koszty wstępu, czas pracy obiektów turystycznych oraz warunki pogodowe mogą w każdej chwili ulec zmianie i różnić się od założonych w programie. Konsekwencją tego mogą być opóźnienia i zmiany harmonogramu wyprawy w trakcie jej trwania.  Białoruś to nie koniec świata, co nie oznacza jednak, że nie dochodzi tutaj do nieprzewidzianych sytuacji, zwłaszcza w obecnych warunkach polityczno-ekonomicznych. Były system wciąż kładzie się cieniem na rozmaite sfery życia, co ma wpływ na  podejście Białorusinów do różnych spraw. W związku ze zdarzeniami, na które nie mamy wpływu, należy okazać tolerancję i uzbroić się w cierpliwość.

* * *  POZWÓL SIĘ PORWAĆ WICHROM PRZYGODY * * *

                                                                                                                                                                                 
 

Terminy

Od Do Cena Uwagi Status
2016-12-29 2017-01-03 1490 zł Zamknięte

Informacje praktyczne

W CENIE WYPRAWY:
- opieka polskiego, licencjonowanego pilota,
- ubezpieczenie NNW i KL 30 000 Euro
- transport: kolej, busy, komunikacja miejska w Mińsku itp.
- noclegi: hotele turystyczne (pokoje 4-os.)
- zaproszenie, wiza białoruska (do wizy 4 zdjęcia  -  takie jak do paszportu -  nie starsze niz. 6 miesięcy!!!), -- 
- voucher turystyczny do Białorusi

WE WŁASNYM ZAKRESIE
Wyżywienie, fakultety, bilety wstępu itp. (w sumie min. 100 USD).

DODATKOWE INFORMACJE:
- szczepienie nie są obowiązkowe lecz zalecane: żółtaczka A i B, błonica tężec, polio, dur brzuszny
- szczegółowe informacje dotyczące wyjazdu omawiane są w biurze, e-mailem lub telefonicznie.
-  paszport ważny min. 6 miesięcy od daty zakończenia imprezy.
- grupa do 15 osób

Galeria